Czapski Art Foundation (CAF) dopuściła się nieuprawnionego użycia nazwy Polish Art „Tomorrow” realizując w Dreźnie projekt kuratorski, naszego autorstwa.
CAF wykorzystuje nazwę, której jesteśmy autorami z pełną świadomością istnienia projektu Polish Art Tomorrow a od 2014 także unikatowej platformy internetowej www.arttomorrow.pl. CAF nie był i nie jest nawet jego partnerem.
Jest to jednoznaczne wykorzystywanie praw autorskich i intelektualnych, oraz wizerunku renomowanej w Polsce a także za granicą marki Polish Art Tomorrow.
Szczególnie w kulturze takie działanie jest niedopuszczalne i szkodliwe dla jej wizerunku.
Dodać należy, że CAF realizuje w Dreżnie projekt bez naszej zgody i przy wielokrotnie wyrażanym sprzeciwie.
Ponadto realizuje go niezgodnie z wnioskiem na podstawie którego MKIDN w 2016 roku przyznało dotację.
W tej sytuacji pragniemy stanowczo odciąć się od działań Fundacji CAF oraz za ich sprawą projektu realizowanego w ramach Ostrale Biennale w Dreźnie, które jest także w pełni świadomym uczestnikiem tego nadużycia.
Fundacja Mediations Biennale oraz Stowarzyszenie Via Activa będące operatorem projektu Polish Art Tomorrow nie współpracują z CAF oraz Ostrale Biennale w Dreźnie.
prof. dr hab. Sławomir Sobczak, prof.zw UAP
dr hab. Tomasz Wendland. prof. ndzw. AS |
ARTISTS TALKS to cykl spotkań z artystami POLISH ART TOMORROW www.arttomorrow.pl. Do udziału w otwartych dla publiczności prezentacjach twórczości i rozmowach z artystami zapraszamy najciekawszych polskich artystów debiutujących po roku 2000. Kolejne odsłony cyklu PAT_AT odbywać się będą w całej Polsce. Artystów i publiczność gościć będziemy wspólnie z partnerskimi galeriami i instytucjami biorącymi udział w projekcie POLISH ART TOMORROW.
18 marca 2016 zapraszamy na pierwsze otwarte spotkanie z cyklu PAT_AT (ARTISTS TALKS) z udziałem malarzy: Macieja Olekszego, Małgorzaty Szymankiewicz i Filipa Nowaka-Wierzbickiego.
Miejsce: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, budynek C, Plac Wielkopolski 9, Poznań s.208. (Intermedia Gallery), |
Anka Leśniak została zaproszona do realizacji projektu w ramach programu Artist in Residence 2016 organizowanego przez Urząd Kanclerza Austrii oraz KulturKontakt. O rezydencje w ramach otwartego konkursu "open call" co roku ubiegają się twórcy z całego świata, poniżej 40 roku życia, m.in. w dziedzinach: sztuki wizualne, video i media, literatura, edukacja artystyczna. Aplikacje z danej dziedziny oceniane są przez grono ekspertów. Polska artystka zakwalifikowała się do programu w dziedzinie "sztuki wizualne" i będzie realizowała swój projekt między październikiem a grudniem 2016. więcej o uczestnikach i programie Artist-in-Residence KulturKontakt 2016
|

22 października 2015 roku decyzją międzynarodowego jury VII edycji konkursu „Spojrzenia 2015 – Nagroda Deutsche Bank”, obie nagrody wpadły w ręce uczestniczek projektu PAT
Pierwszą nagrodę przyznano Izie Tarasewicz.
Drugą nagrodę otrzymała Ada Karczmarczyk.
Na nagrodę publiczności można głosować do 16 listopada na stronie spojrzenia.zacheta.art.pl. - zachęcamy
|
13 maja ruszyło 16 Biennale Sztuki Mediów WRO 2015
W tym roku Nagrodę Krytyków i Wydawców Prasy Artystycznej otrzymał Elvin Flamingo, a nagrodę główną WRO 2015 (ex aequo) zdobyła Agata Kus. Gratulujemy! Na wystawach i pokazach trwających do końca czerwca zobaczyć można także realizacje wielu innych uczestników projektu Polish Art Tomorrow:
Jasia Domicza, Małgorzaty Goliszewskiej, Ireny Kalickiej, Tomasza Koszewnika, Julii Kurek, Justyny Misiuk, Macieja Rudzina, Kamili Wolszczak, Cyryla Zakrzewskiego i Rafała Żarskiego.
Więcej na stronie biennale |
Do finału VII edycji prestiżowego konkursu Spojrzenia 2015 – Nagroda Deutsche Bank, zakwalifikowanych zostało 5 artystów w tym 3 z uczestników projektu Polish Art Tomorrow. Są to: Ada Karczmarczyk, Piotr Łakomy i Iza Tarasewicz. Cała trójka z rekomendacji Stowarzyszenia Via Activa

|
Więcej…
|

W wystawie "(Nie) dotykaj! Polska sztuka haptyczna po 1945 roku", która odbywa się w CSW Znaki Czasu w Toruniu biorą udział m.in. artyści z bazy PAT: Basia Bańda, Bartosz Kokosiński, Maciej Kurak, Kamil Kuskowski, Justyna Olszewska, Damian Reniszyn i Aleksandra Ska. |
Do 23 maja w warszawskiej galerii PROPAGANDA, będącej partnerem projektu, czynna jest wystawa"CECI N'EST PAS CETTE PIPE", w której udział biorą m.in. artyści z bazy PAT: Bartosz Kokosiński, Kamil Kuskowski, Mariusz Tarkawian.

Foto: dzięki uprzejmości galerii Propaganda |

Polecamy właśnie wydany katalog dedykowany twórczości Angeliki Fojtuch: "Angelika Fojtuch Performance Art 2003-2013 Transparency". Katalog wydany został przez Stadt Mönchengladbach Der Oberbürgermeister Kulturbüro, dzięki wsparciu Josef und Hilde Wilberz-Stiftung.Publikacja zawiera teksty w języku niemieckim, angielskim i polskim. Autorami tekstów są: Maria Morzuch, Hubert Bilewicz, Philipp Fürnkäs, Heinz Hachel, Angelika Fojtuch.
Katalogi można zamawiać na stronie wydawcy Kulturbüro Mönchengladbach.
|

|
|
|
|
|
Strona 1 z 2 |